Novinky

SPC vinyl – nejnovější trend ve vinylových podlahách

SPC vinyl podlaha

Výběr podlahy je vždy významným krokem, sledovat trendy se vyplatí. Tím nejnovějším ve vinylových podlahách je SPC vinyl. O co se jedná a co tato podlaha slibuje?

Co je SPC vinyl

SPC vinyl se stává velmi populárním. O co se ale vlastně jedná? SPC představuje druh vinylové podlahy se zámkovým spojem, jejichž základ tvoří nosná SPC deska. 

Výhody SPC vinylu

Proč sáhnout po SPC vinylové podlaze? Důvodů je hned několik. Kromě voděodolnosti, se jedná i o tlumení zvuku kroků. Z hlediska údržby představuje velký význam značná odolnost proti poškození, ale také třeba to, že nepodléhá roztažným silám. SPC vinyl je odolný vůči teplu. Velkou výhodou a usnadněním je to, že ji můžete položit na původní podlahu. Zjednodušení při pokládce představuje stabilní zámkový spoj, který značně usnadňuje pokládku.

SPC vinyl si s sebou nese pověst nejtrvanlivějšího, nejodolnějšího a nejstabilnějšího vinylu. Mnohé už napovídá zkratka SPC – stone plastic composite, což v překladu znamená kombinaci kamene a plastu. Tato vinylová podlaha na rozdíl od laminátových podlah nepotřebuje před pokládkou aklimatizaci. SPC podlahy se hodí položit nejen do domácností, ale také do komerčních a průmyslových prostor.

Pokládka SPC vinylu je relativně snadná, ale pokud nemáte žádné zkušenosti, je lepší nechat instalaci na profesionálech.

Rigid vinyl

Rigid je SPC vinyl a protože rigid v překladu znamená pevný, tuhý, můžeme si snadno představit, o čem tyto materiály vypovídají. Tyto vinylové podlahy jsou velmi odolné, pevné, stabilní, ale také vodotěsné a rozměrově stálé. Nemají problém s teplotními výkyvy. S ohledem na vodotěsnost se dají tyto podlahy pokládat i v koupelně, v kuchyni, nebo i technické místnosti.

Pro snadnost pokládky a výše uvedené pozitivní vlastnosti, ke kterým se připočítává i kvalita a vzhled, patří Rigid mezi často volené podlahové materiály.