renovace parketové podlahy

Můžete přelakovat parketovou podlahu? – Praktický průvodce

Jednou z mnoha hlavních výhod již zažité klasické podlahy je, že parketovou podlahu můžete přelakovat, a to snadno a za přijatelnou cenu. I přes to, že je parket ceněn díky své životnosti. Letité používání může na povrchu podlahy způsobit škrábance, rýhy a další poškození. Pokud se potýkáte s tímto problémem, pak již o obnovení parketové dřevěné podlahy přemýšlíte. Parketovou podlahu můžete přelakovat buď sami, nebo si (doporučujeme) můžete pozvat profesionály. Tento proces je přibližně časově a finančně stejný, jako výměna za novou podlahu.

 

Údržba parketové podlahy – bez škrábanců celá léta

Parketovou podlahu udržíme bez škrábanců tehdy, bude-li údržba parketové podlahy správná. Tak se vyhneme případné renovaci parketové podlahy. Dodržení následujících zásad nám může pomoci:

  • Nábytek nepřestavujeme často
  • Nenosíme boty s ostrou podrážkou
  • Pravidelně podlahu čistíme
  • Na leštění parketové dřevěné podlahy používáme speciální výrobky

Leštění parketové dřevěné podlahy je vhodné pro vás, kteří si přejete dosáhnout jasného a hladkého vzhledu vašich parket.

 

Renovace parketové podlahy- pět kroků

Přijde-li do situace, že je obnovení parketové dřevěné podlahy již nutné, můžeme tuto práci zvládnout v pěti hlavních krocích:

  1. Vystěhování nábytku a vyčištění podlahy pod ním.
  2. Broušení podlahy
  3. Důkladné odstranění veškerého prachu
  4. Barvením podlahy můžeme změnit její odstín (volitelné)
  5. Použití vrchního nátěru k utěsnění

 

Mějte na paměti, že renovace podlahy vám přinese potěšení tehdy, je-li prováděna zkušenými odborníky. Pokud ještě nejste rozhodnuti, případně máte-li další otázky týkající se procesu renovace vaší oblíbené podlahy, nás neváhejte kontaktovat na Floor Experts . Naše společnost nabízí velký výběr dřevěných podlah v jihovýchodní Evropě. Vstřícný tým zkušených odborníků je připraven zodpovědět vaše otázky a dotazy týkající se podlahových pokládek.