Jak ochránit parketovou podlahu? – krátký průvodce

Jak ošetřovat parketovou podlahu a pečovat o ni se správnými výrobky, je základní otázkou údržby masivní podlahy tak, aby vydržela co nejvíce let. Několik faktorů, jakými jsou vlhkost či vystavení těžkým vlivům slunečního záření, a také jejich četnost, mají velkou roli a také se zároveň doplňují. V zájmu každého vlastníka parketové podlahy by měla být znalost, jak se starat o parketovou podlahu. Níže je uveden jednoduchý průvodce, jak ochránit parketovou podlahu. Průvodce je připraven na základě zkušeností společnosti Floor Experts, předním, rychle rostoucím poskytovatelem dřevěných podlah v Evropě.

 

Jak se starat o parketovou podlahu – klíčové body

Při údržbě parketové podlahy bychom měli mít vždy na paměti následující informace.

  • Používat čisticí prostředky bez drsných a větších částic. Příliš agresivní a abrazivní čisticí prostředek může způsobit poškození.
  • Při čištění a údržbě parketové podlahy je dobré vždy počkat a případnou špínu předem odmočit. Nesnažte se ji škrábat.
  • Pokud vás zajímá, jak ochránit parketovou podlahu před poškrábáním, vyhněte se nošení špičatých podpatků nebo jiných druhů obuvi, které by mohly způsobit poškrábání. Kromě toho zabraňte stěhování těžkých předmětů vedoucích k poškození podlahy.

Všechny uvedené informace vezměte v úvahu. Nyní víte, jak se správě starat a jak správně ošetřovat parketovou podlahu. Vždyť to není tak těžký úkol.

 

Jak správně ošetřovat parketovou podlahu před poškozením

Jedním z důležitých faktorů, které mohou ohrozit parketovou podlahu, je velké množství vody. Snažte se a mějte na paměti, že údržba parketové podlahy by se v co největší míře měla obejít bez použití vody. Nejbezpečnějším způsobem, jak čistit parkety, je používání vysavače, suchých látek a smetáků, vždy s použitím doporučených čisticích prostředků. Pokud se snažíte najít další možnosti, jak se starat o parketovou podlahu, případně profesionální pomoc, která je nejlepší pro váš dům, nás neváhejte kontaktovat Floor Experts team.

Kontakty >