klady a zápory dřevěné laminátové podlahy

Jak rozeznat rozdíl mezi laminátem a masivem – Krátký průvodce

Jedním z vizuálních způsobů, jak rozeznat laminátovou podlahu od masivní je, že masiv má vzor, který se nikdy vícekrát neopakuje. Zatímco u laminátu mohou některé desky vypadat velmi podobně. V případě, že podlaha vykazuje známky značného opotřebení, pak se pravděpodobně jedná o podlahu z masivu, která je více náchylná na poškrábání. Pozastavujete-li se nad tím, jak rozeznat rozdíl mezi laminátem a masivem, pak je dobré si zjistit, jakým způsobem byla položena. Masivní podlaha je vždy položena pomocí skob a hřebíků, zatímco laminátová je slepena lepidlem.

 

Klady a zápory dřevěné laminátové podlahy

Při výběru laminátové podlahy existuje několik výhod:

  • Nižší cena materiálu a nižší náklady spojené s pokládkou (až do 50%)
  • Velmi jednoduchá a rychlá pokládka
  • Vyšší životnost a odolnost proti poškrábání
  • Jednoduché čištění

Na druhé straně jsou některé nevýhody:

  • Laminátovou podlahu je velmi těžké renovovat
  • Mnoho z nás preferuje vizuální stránku tradičního masivu
  • Není tak odolná vůči vysokému tlaku

Jak vidíte z uvedeného, máme několik kladů a záporů dřevěné laminátové podlahy. Důležité je, abychom se při výběru podlahy poradili s odborníkem, který nám při rozhodování pomůže, s ohledem na to, co je pro naši domácnost nejlepší.

 

Laminát, který vypadá jako opravdový masiv

Slovinský poskytovatel podlah Floor Experts nabízí hned několik typů laminátu, který vypadá jako opravdový masiv. Nabízí laminát nejvyšší kvality s úžasnou vizuální přitažlivostí za přijatelné ceny. Společnost nabízí také časté akční ceny, to znamená, že jsou pro vás dostupné také světově prvotřídní lamináty za přijatelné ceny. Spojením technologického postupu výroby s ekologicky šetrnými materiály jsme dosáhli ekologicky šetrné výrobky. Současnou nabídku kolekcí laminátových podlah si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.floor-experts.com/laminate.