Motiv rybí kosti je znám již dlouho. Ještě nikdy však nebyl tak moderní jako právě v dnešní době. Na základě dlouholetého používání a velké oblíbenosti můžeme tuto podlahovou krytinu považovat za nadčasovou. Dovolujeme si tvrdit, že nikdy nevyjde z módy. Parkety položené ve vzoru rybí kosti působí pěkným dojmem a hodí se jak do bytových prostor, tak i do jiných víceúčelových prostor. Kromě vzoru rybí kosti (anglicky herringbone) je znám také vzor chevron, kterému někdy říkáme francouzská rybí kost.

 

Způsob pokládky můžete určit sami, kromě lepení je možný také plovoucí způsob pokládky. Ještě jednodušší je program SWING s tzv. „unifit X“ systémem spojů. V prezentačním videu se můžete přesvědčit, že s trochou šikovnosti můžete podlahu položit i sami. Parketova podlaha Par-ky SWING je totiž tzv. furnet, kombinující výhody laminátových podlah (jednoduchá pokládka, výhodná cena, vyšší mechanická odolnost než parketová podlaha) a parketových podlah (vrchní vrstva je pravé dřevo, povrchová úprava je jako u jiných parketových podlah, lakovaná a kartáčovaná).

 

 

Nepřesvědčily vás tyto výhody a stále ještě dáváte přednost 100% dřevu, které se pokládá bez lepení? Pak je tu pro vás program dřevěná podlaha Artisan Cottage. Stejně jako Parky SWING umožňuje i Artisan Cottage pokládku do vzoru rybí kosti nebo dvojité rybí kosti (to platí pro levá i pravá parketová prkna).

Pokud toužíte po vzoru „chevron“ (prkna jsou řezaná pod různými úhly – od 30, 45 do 60 stupňů), je nutné parketovou podlahu lepit. I tato možnost je k dispozici. Různé možnosti si můžete prohlédnout zde: „Jiné dřevěne podlahy ve vzoru rybí kosti“.

 

Dřevěná podlaha Par-ky Swing

 

Dřevěná podlaha Artisan Cottage

 

Jiné parketové podlahy ve vzoru rybí kosti