3 vrstvý parket

 

2 vrstvý parkety – výborný pro podlahové vytápění

Ptáte-li se, „Jak silná je parketová podlaha?“, je odpověď závislá na tom, jaký parket máte na mysli. Můžete si totiž vybrat 2 vrstvý nebo 3 vrstvý parket. Podlahoví odborníci se shodují na tom, že 2 vrstvý parket je vhodnou volbou pro pokládku nad podlahové vytápění. Některé z jeho vlastností jsou:

  • Desky jsou vyrobeny ze dvou vrstev dřeva
  • Jak silná je tato parketová podlaha? Spodní vrstva dřeva je silná 6-7 mm, zatímco vrchní vrstva je silná 2,5-6 mm
  • Vrchní vrstva je předbroušená, lakovaná, olejovaná nebo má ochranu proti UV
  • Základ může být vyroben z různých rozličných materiálů, jakými jsou překližka, dřevovláknitá deska s vysokou hustotou, vrstva smrku, břízy, gumovníku, topolu, eukalyptu atd.

S ohledem na všechny možnosti, je 2 vrstvý parket výbornou volbou podlahové krytiny do všech obytných místností vašeho domu.

 

3 vrstvý parkety – odolný a trvanlivý

Níže vám nabízíme popis některých ze základních vlastností tohoto typu parketu:

  • Jak silná je moje parketová podlaha při volbě 3 vrstvého parketu? Bude silná 14 – 15 mm
  • Je neobyčejně odolný
  • Může být položen se zaklapávajícím systémem, který pokládku urychlí, neudělá nepořádek a je velmi jednoduchý

Oba typy parketů jsou nabízeny na našich webových stránkách www.floor-experts.si v široké škále stylů, barev a vzorů. Naše webové stránky jsou plné informací, fotografií a často kladených otázek spolu s odpověďmi. Nabízí pohled na problematiku podlahových krytin. Naše společnost nabízí optimální ceny ve vztahu ke kvalitě, spolupracuje s vedoucími světovými společnostmi, které se zabývají podlahovými krytinami.

 

Parkety se zaklapávajícím systémem – nejjednodušší pokládka vůbec

Důvodů, proč je parket se zaklapávajícím systémem tak oblíbený, je mnoho. Tento systém je k dispozici pro různé tloušťky parket. Výhodou je, že poskytuje jednoduchost, pokládka je čistá, není potřeba žádného lepidla. To znamená, že podlaha může být případně rozestavěna a v momentě sestavěna v jiné místnosti. Díky tomu, že tento systém nevyžaduje lepení, je více ekologický, šetrný k životnímu prostředí a k našemu zdraví.